Spotřeba lepidla na dlaždice

Lepidlo na dlaždice - lepidlo určené k lepení dlaždic s drsným povrchem. Složení lepidla na dlaždice je následující: cement, písek a řada chemikálií, které dávají lepidlu určité vlastnosti.

Kalkulačka lepidla na dlaždice

Produkt
Plocha m2
Tloušťka vrstvy, mm.

Tyto směsi se vyrábějí v suché, tekuté nebo pastovité formě a liší se v následujících typech:

  • Univerzální - nejběžnější složení lepidla, které lze použít pro všechny typy oprav. Typicky se tento typ lepidla používá pro malé dlaždice.
  • Zesílené - je navržen pro pokládku dlaždic velkých rozměrů, protože se vyznačuje zvýšenou přilnavostí a odolností vůči statickému a dynamickému zatížení jakékoli délky. To znamená, že pokud se předpokládá, že mnoho lidí bude neustále chodit po dlaždicích nebo bude na něj instalován těžký nábytek, bude vhodné použít vyztužené lepidlo na dlaždice.
  • Odolné vůči vlhkosti - Je nutné pokládat dlaždice v místnostech s vysokou úrovní vlhkosti nebo tam, kde bude neustále v kontaktu s vodou. Proto je například vhodné použít takové lepidlo na dlaždice v koupelně nebo při zdobení bazénu pro letní chatu. Tento typ lepidla má hydroizolační vlastnosti a může zahrnovat antimykotická aditiva.
  • Odolný proti mrazu - lepidlo na dlaždice pro venkovní použití a nevytápěné místnosti, vhodné pro dlaždice všech formátů a velikostí.

Existuje celá řada vysoce specializovaných kompozic: kachlové lepidlo pro podlahové vytápění, lepidlo pro průhledné dlaždice atd. Doporučujeme zakoupit profilové lepidlo - nemusíte používat stejný typ směsi na stěny, strop nebo podlahu, protože tyto povlaky mají různá zatížení.

Podobné kalkulačky
Přidejte komentář

Barvy

Lepidlo

Nástroje