icolorex-cs.technoluxpro.com/BarvyBarvy pro malování

Výkresy obličeje: jak vybrat a použít malování na obličej

Skvělým nápadem pro dětskou párty je tematická párty. Aby obrázky dětí odpovídaly myšlence, můžete použít malování na obličej. Výběrem barev by měla být věnována zvýšená pozornost, protože nekvalitní materiály mohou způsobit alergie.

Je malování na obličej bezpečné pro dítě?

Malování na obličej, nebo voda, olej, vosková barva se široce používá v obličejovém umění - umění malování na obličej. Na rozdíl od tetování a jiných způsobů zdobení pokožky je malování na obličej dočasné a po prvním kontaktu s vodou se omývá, protože se nanáší pouze na horní vrstvu pokožky.

Sada barev pro malování na obličej
Sada barev pro malování na obličej

Malování na obličej musí být založeno na přírodních nebo neškodných syntetických složkách: barvící pigmenty, glycerin, voda, vazelína, polymery, zahušťovadla. Jejich složení je speciálně vybráno tak, aby konečný produkt měl následující vlastnosti:

 • netoxicita;
 • schopnost nakreslit jak jasné linie, tak přechody, zastínění;
 • pružnost, nedostatek trhlin po sušení;
 • jas, sytost tónů;
 • rychlé sušení;
 • snadnost aplikace;
 • možnost vrstvení tónů.

Na rozdíl od akrylových materiálů, kvašů a akvarelu, obličejové barvy nevyvolávají alergie a podráždění. Nezanášejí póry, umožňují pokožce dýchat a nezpůsobují sucho, svědění ani jiné nežádoucí reakce. Je snadné umýt peníze z obličeje a oděvů, pokud se na ně náhodou dostanou.

Všechny tyto vlastnosti jsou vlastní pouze u vysoce kvalitního malování na obličej. Pokud si zakoupíte kompozici nízké kvality, může to vést k kožním vyrážkám a alergickým reakcím. Vzhledem k velmi jemné kůži se nedoporučuje provádět kresby na obličeji u dětí do 2–3 let.

Moderní barvy na kůži nezpůsobují alergickou reakci a jsou bezpečné pro děti
Moderní barvy na kůži nezpůsobují alergickou reakci a jsou bezpečné pro děti
na obsah ↑

Druhy barev a pravidla výběru

Malování na obličej se vyrábí v různých formách, obalech, objemech, vyráběných tuzemskými i zahraničními výrobci. Hlavní typy jsou:

 1. Stiskněte. Je to sada profesionálních nástrojů pro malování kůže. Jeho odstíny nevyblednou, vypadají šťavnaté, jasné v jakémkoli světle. Typicky komprimovaný lak na obličej zahrnuje uhličitan vápenatý, parafin a gumu. Složení jemně leží na kůži, nešíří se a poté se snadno omyje teplou vodou.
 2. Stříkací barva. Může být aplikován nejen na obličej, ale také na vlasy a tělo. Je velmi vhodné jej aplikovat, rychle schne, nerozpadne se a nepraskne, neznečistí oblečení, nemá zápach. Takové kompozice jsou ideální pro práci se šablonami.
 3. Tekutá obličejová maska-mehendi. Zahrnuje přírodní složku - henu. Není určen k malování na obličej dětí, protože vydrží na kůži až 2-3 dny.
 4. Krém na obličej. Vyrábí se na bázi olejů nebo vosků.Je docela odolný, vyžaduje omývání olejovými emulzemi, mýdly. Výkresy vytvořené pomocí těchto barev vypadají velmi atraktivní, barevná paleta je poměrně bohatá.
 5. Tužka na malování na obličej. Peněžní prostředky ve formě značek, pastelek, tužek, fixek se prodávají jednotlivě nebo v sadách. K jejich použití nepotřebujete kartáče, houby, vodu. Pouze stínování je výhodnější při výrobě pomocí malých kartáčů.
 6. Malování na obličej v rozdělených dortech. Jedná se o neobvyklý druh barvy, připomínající plastelínu v plastových obalech. Navrženo pro rychlé vytváření duhových vzorů, neobvyklých pozadí.
 7. Palety s malováním na obličej. Klasické sady připomínající obyčejný akvarel, vybavené kartáčky. Zahrnují hlavní barvy gamutu, mnohé také obsahují odstíny s kovovými fluorescenčními barvami.
Různé barvy pro malování na obličej
Různé barvy pro malování na obličej

Není možné nahradit prostředky pro malování na obličej běžnými kvašemi nebo jinými kompozicemi pro kreslení na papír, vitráže. Způsobí podráždění pokožky, může vyvolat alergie. Před nákupem se musíte ujistit o bezpečnosti složení a některých dalších bodech:

 1. Uvolněte formulář. Pro malé děti jsou vhodnější pastelky a tužky, které můžete kreslit rychleji. Pro starší děti můžete použít barvy libovolného tvaru.
 2. Kvalita. Výrobek by neměl mít nepříjemný zápach, měl by být rozdělen na frakce, jeho struktura musí být jednotná.
 3. Počet odstínů. Chcete-li vytvořit krásný obrázek, musíte si koupit sadu 6 barev, ne méně, i když některé tematické obrázky obsahují méně barev.
Pastelky Grim Decor pro malé děti
Pastelky Grim Decor pro malé děti
na obsah ↑

DIY malování na obličej

Náklady na jednu sklenici mohou dosáhnout 200 - 500 rublů, takže mnoho rodičů má touhu ušetřit peníze a dělat barvy na vlastní pěst. Pro výrobu malování na obličej z bezpečných složek existují následující recepty:

 1. Kombinujte 3 polévkové lžíce škrobu, 1,5 lžičky jakékoli smetany (nejlépe baby), 1,5 lžičky vody. Směs se míchá do hladké polohy a umístí se do čisté nádoby. Do směsi přidejte potravinovou barvu požadované barvy a míchejte, dokud nedosáhnete požadovaného odstínu. Pokud je barva příliš tenká, přidejte další krém nebo škrob.
 2. Vezměte 2 polévkové lžíce kukuřičného škrobu, polévkovou lžíci tuku, lžičku vody, potravinářské barvivo. Zkombinujte složky, promíchejte tak, aby se získala hmota s konzistencí zakysané smetany.

na obsah ↑

Nová aktivace barvy

Některé výrobky pro malování na obličej, které se prodávají v suché formě nebo v koláče, vyžadují aktivaci. K tomu potřebujete pouze obyčejnou vodu, která se po vložení do stříkací pistole stříká materiály. Barvu můžete také navlhčit mokrým štětcem, abyste získali krémovou nebo vodnatou strukturu (podle potřeby).

K aktivaci nátěrových hmot na bázi vosku je zapotřebí více tekutin, takže je bude třeba aktivně navlhčit. Rovněž je nutné stříkat neonové výrobky silněji, které vykazují svou plnou barvu pouze při dostatečné vlhkosti. Pro glycerinová barviva, která jsou již velmi měkká, je zapotřebí minimum vody. Nejlepší je aktivovat lak takto:

 1. Vezměte si do ruky štětec, navlhčete jej vodou.
 2. Otočte, abyste vytvořili malou depresi v barvě.
 3. Dejte barvu v „kráteru“ krémovou konzistenci a zbytek hmoty ponechejte v pevném stavu.
Příprava barev Aqua pro aplikaci
Příprava barev Aqua pro aplikaci
na obsah ↑

Reaktivace barvy

Dříve použité barvy časem vysychají a na jejich povrchu se tvoří kůra. Pokud materiál již není potřeba, musí se nechat uschnout a příště znovu reaktivovat přidáním malého množství vody.

Jak nanášet barvy

Profesionálové mohou pracovat s malováním na obličej různých typů. V závislosti na konzistenci existují určité rozdíly ve výsledcích, které je třeba vzít v úvahu při použití výkresů.

Kresba na tváři dítěte
Kresba na tváři dítěte
na obsah ↑

Watery

Barva zředěná do tekutého stavu vám umožní získat originální pruhy, postříkání.Vodnatá struktura vytváří realistické kapky, které je velmi obtížné uměle uměle kreslit, a to vyžaduje minimum času. Pokud je taková barva zředěna ještě více, mohou nakreslit stíny.

Vytvoření vzoru kapání s vodnatými barvami
Vytvoření vzoru kapání s vodnatými barvami
na obsah ↑

Soudržnost řasenky

Taková barva se podobá inkoustu (inkoustu) pro psaní perem, které bylo široce používáno před vynálezem per. Je dost silný na to, aby nakreslil jasné čáry. Konzistence jatečně upraveného těla je ideální pro vytváření černých a jiných tmavých kontur, ladných křivek a ostrých špiček.

Make-up na bázi řasenky pro jemné a jemné vzory
Make-up na bázi řasenky pro jemné a jemné vzory
na obsah ↑

Krém

Nejčastěji se používá při tvorbě malování na obličej, protože nejlépe odhaluje hloubku a sytost barvy. Pokud jde o voskový produkt, krémová textura vám umožňuje nakreslit jasné čáry, kapičky, kadeře. Je vhodné vytvořit husté povlaky s glycerinovými barvivy takové konzistence.

Aplikace malování na obličej s houbou
Aplikace malování na obličej s houbou
na obsah ↑

Lepkavé

Lepivý účinek lze získat z voskových barev přidáním minimálního množství vody. Obvykle se používají k vytváření hustých a jasných vzorů.

GIOTTO vosková barva
GIOTTO vosková barva
na obsah ↑

Suché

Tato textura je trochu sušší a je vytvořena na barvách s glycerinem v kompozici. Používá se pro klasické stínování, práci se šablonami, při technice stínování na suchu, k vytvoření efektu „kůže Tirex“.

Malování na obličej suchými barvami
Malování na obličej suchými barvami
na obsah ↑

Technika líčení

Volba kresby závisí na preferencích dítěte nebo dospělého, tématu strany, fantazii a uměleckých schopnostech mistra. Před zahájením práce musíte odstranit vlasy z obličeje, zajistit je bandáží, obléknout model do domácího oblečení, zejména pokud se jedná o dítě ve věku do 3 až 5 let. Malování na obličej se snadno umývá, ale nálada ze špinavých věcí se může zhoršit.

Nejoblíbenější kresby pro děti jsou:

 • náhubky zvířat;
 • hmyz
 • květiny
 • superhrdinové;
 • víly
 • vzory, ozdoby;
 • pohádkové postavy.
Malování na obličej ve formě zvířecí tváře na obličeji dítěte
Malování na obličej ve formě zvířecí tváře na obličeji dítěte
na obsah ↑

Potřeby pro umění obličeje

Před vytvořením krásného malování na obličej je vhodné se postarat o dostupnost potřebných nástrojů a potřeb. Bude vyžadováno:

 • kartáče různé tloušťky vyrobené z přírodních materiálů (lepší než parmice pro každou barvu);
 • malé houby pro stínování a malování velkých ploch;
 • dezinfekční prostředek (pokud musíte kreslit na tvářích různých lidí);
 • šálky vody na mytí kartáčů, houby;
 • papírové ručníky, mokré ubrousky, bavlněné poupata;
 • mýdlo.
Materiály a potřeby pro kreslení na obličeji
Materiály a potřeby pro kreslení na obličeji

K vytvoření zajímavých efektů mohou být také potřeba fluorescenční tužky, nálepky pro dočasné tetování, jiskry, kamínky a kosmetický prášek z rýže.

na obsah ↑

Malování na obličej

Nejprve byste měli otestovat barvu na alergie, které se doporučuje provádět i s ohledem na produkty nejvyšší kvality. Nástroj se aplikuje na vnitřní stranu lokte, počkejte 5-10 minut. Pokud nedochází k zarudnutí a vyrážkám, můžete materiál bezpečně aplikovat na obličej.

Při vytváření malování na obličej se nejprve použije tón - měl by být rovnoměrný, hladký. Aby se vytvořila, je houba navlhčena a dobře vytlačena, natřete barvu plynulými kruhovými pohyby. Dlouhé tahy by neměly být prováděny: po zaschnutí se promění v ošklivé pruhy. Po vysušení se tóny aplikují štětcem na detaily a obrysy obrazu. Jsou drženy v pravém úhlu jako tužka, zatímco jsou lehce navlhčeny barvou, aby nekapaly a nekapaly.Nechte kresbu zaschnout, v případě potřeby přidejte speciální efekty (například jiskry).

na obsah ↑

Hygiena obličeje

Pokud má dítě v průběhu malování na obličej alergickou reakci, barva se okamžitě omyje mýdlem a nanese se výživný krém. Kartáče se musí umýt mýdlovou vodou. Před malováním tváře další osobě jsou všechny nástroje důkladně dezinfikovány.

Jak odstranit barvy na obličej?

Malování na obličej se snadno omyje čistou vodou. Pokud se vyrábí na bázi oleje nebo vosku, budete k mytí používat mýdlo nebo kosmetické pěny, mléko. Flitry se rychle odstraní lepicí páskou, která se přilepí na odpovídající oblast kůže na několik sekund.

Hydratační odstraňovač make-upu
Hydratační odstraňovač make-upu

Malování na obličej je schopné diverzifikovat volný čas a oživit dojem večírků a svátků. K tomu je třeba použít předem připravené šablony a speciální barvy a každý z rodičů pak může hrát roli umělce.

Přidejte komentář

Barvy

Lepidlo

Nástroje