icolorex-cs.technoluxpro.com/BarvyBarvy pro malování

Kouzelné vzory na mléce: zajímavý experiment s jednoduchými součástmi

K úplnému rozvoji rostoucího dítěte jsou nutné kreativní třídy. Kresba je považována za nejoblíbenější formu dětské zábavy, zatímco ji baví všechny děti, bez ohledu na věk nebo jiné preference.

Existuje zajímavý typ „malby“ - kresba na mléko, která vyžaduje minimum práce, zatímco doslova hraničí s magií, takže nikoho nenechá lhostejným.

Malování v mléce

na obsah ↑

Nezbytné příslušenství a materiály

Chcete-li provést skutečný výbuch barev v mléce, musíte si předem připravit základ - mléko s vysokým obsahem tuku, jakož i další prostředky:

 • různá jídla nebo jiná barviva (ideální volbou jsou pigmenty z velikonoční sady);
 • mycí prostředek na mytí nádobí (vhodné je také tekuté mýdlo);
 • bavlněné pupeny;
 • plastová talířová polévka;
 • kapátko;
 • malé plastové kelímky.

Základní ingredience

na obsah ↑

Pracovní řád

Každý může čerpat barviva na mléko, zkušenosti nejsou nutné. Postup je následující:

 1. Nalijte mléko do talíře, zcela zakrývejte dno. Základna musí mít pokojovou teplotu, takže ji musíte nechat stát nebo se trochu zahřát.
 2. Suché pigmenty nařeďte vodou. Pokud jsou v tekuté formě, můžete jednoduše nalít barvivo každého odstínu do samostatného kelímku.
 3. Pipetou napipetujte trochu jakéhokoli barviva, kapejte do mléka. Opakujte manipulace s pigmenty jiných odstínů.
 4. Použijte vatový tampon, aby se trochu dotkl mléka, ale nemíchejte ingredience. Obrázek se nezmění, co musíte dítěti věnovat pozornost.
 5. Navlhčete vatový tampon tekutinou na mytí nádobí, snadno se dotkněte povrchu mléka bez míchání nebo jiných pohybů. Držte hůlku po dobu 5-10 sekund.

Začněte kapat barvivo

na obsah ↑

Výsledek experimentu

Po kontaktu s mýdlovou tekutinou a mlékem se barvy začnou pohybovat jako exploze - světlé barvy „utíkají“ z vatového tamponu, který vypadá velmi působivě. Obvykle taková „magie“ potěší děti, zejména proto, že po odstranění tyčinek barvy pokračují v pohybu. Když přidáváte nové části pigmentů, můžete vytvářet celé obrázky, zajímavé vzory, fantastické kresby.

na obsah ↑

Tajemství zkušenosti

Mléko má komplexní chemické složení - obsahuje kasein, mléčný cukr, vitamíny a další složky. V mléce je spousta tuku, který je přítomen ve formě emulzí dispergovaných inkluzí v tekutém nosném médiu. Tyto drobné tukové kuličky jsou velmi citlivé na změnu roztoku a když přijdou do styku s povrchově aktivními látkami, mýdla změní svou strukturu.

Průběžný výsledek

Chemické vazby, které drží tukové molekuly, jsou oslabené, povrchové napětí je sníženo. Tučné částice se od sebe navzájem odpuzují, což vede k tomu, že se barevná část kapaliny „šíří“ po stranách. Když se detergent smísí s mlékem, reakce odezní a pak se úplně zastaví.

Dokončený výkres

Pokud experimentujete se smetanou, účinek bude ještě výraznější.Změnou základny nebo smícháním tónů můžete „nakreslit“ nekonečné množství vzorů na mléko. Doporučujeme zachytit výsledky na fotografii, aby je mohli později se zájmem diskutovat se svými dětmi - díky tomu bude společný volný čas ještě zábavnější!

Přidejte komentář

Barvy

Lepidlo

Nástroje