icolorex-cs.technoluxpro.com/Štěstí

Nápady pro vlastní stoly pro malou kuchyň

Ne všechny apartmány se mohou chlubit nadrozměrnou kuchyní. V malé místnosti je docela obtížné umístit veškerý potřebný nábytek. Po instalaci kuchyňské linky zpravidla už nezbývá téměř žádný prostor, takže si musíte vybrat jídelní stůl podle zbytkového principu. Existuje vynikající řešení: zakupte si stůl nestandardního tvaru nebo neobvyklého designu, který vyřeší všechny problémy obyvatel.

Transformátorová tabulka

Transformace nábytku je ideální pro malou kuchyň. Transformační tabulka pomůže s organizací prostoru, nezabírá navíc prostor, protože může změnit tvar ve správný čas. S minimálním úsilím jej můžete zasunout a vyjmout, změnit vzhled a funkčnost.

Transformátorový stůl pro malou kuchyň

Transformátor se obvykle vyjme z kuchyně, rozloží se a je vhodný k jídlu. Poté se můžete vrátit na své původní místo, abyste nezabírali volný prostor v kuchyni. Pokud jsou tyto tabulky složené, nejsou prakticky patrné, protože na výkresu se neliší od zbytku náhlavní soupravy.

Některé tabulky transformátorů jsou vybaveny dalším panelem, který může zvětšit jejich plochu. V důsledku toho se čtvercový nábytek stává obdélníkovým a kulatým oválem. Také na prodej jsou výrobky, které se skládají do různých bočních, závěsných a rohových struktur.

na obsah ↑

Nástěnná tabulka

Nástěnné stoly mohou mít různé šířky, ale častěji se jedná o malé předměty s jednou nebo dvěma podpěrami. Pro zvětšení plochy mohou být uspořádány některé tabulky. Když jsou složené, připomínají police. Nástěnné stoly jsou obvykle určeny ke stravování dvěma lidmi. Jsou umístěny ve výšce standardního stolu. K upevnění budete potřebovat samořezné šrouby, hmoždinky, šrouby, které musí být velmi pevně utaženy.

Nástěnná tabulka

na obsah ↑

Skládací stůl

Takový nábytek je podobný skládacím policím ve vlacích. Stejně jako stěnové stoly jsou kloubové konstrukce připevněny ke zdi a po skládání jsou umístěny podél ní. Při rozložení je skládací stůl umístěn na jednu podpěru, takže zabírá minimum volného místa. Nevýhodou produktu je velké zatížení na úchytech a smyčkách, z nichž se velmi rychle opotřebují. V nejnevhodnějším okamžiku může tabulka padat se svým obsahem.

Skládací stůl

na obsah ↑

Barový pult

Takový nábytek je velmi funkční. Je dlouhý a úzký, proto vhodný do téměř každé kuchyně. Za pultem bude moci sedět 4-6 osob. Je vhodné jíst, pít čaj, svačinu, přijímat hosty. Pokud máte bar, je snadné uspořádat skladování kuchyňského náčiní, nádobí. Kromě toho nábytek zdobí kuchyň, takže je stylový a moderní, zejména kompletní s barovými stoličkami.

Barový pult v malé kuchyni

na obsah ↑

Deska u okna

Stůl s parapetem je dalším efektivním řešením pro uspořádání malé kuchyně. Umožní maximální využití okna, které obvykle zůstává nevyžádané. Existuje několik možností, jak sestavit desky na parapetu:

  • pracovní plocha s umyvadlem;
  • pracovní plocha bez dřezu;
  • jídelna nebo bar;
  • stůl pro uložení nádobí, nádobí.

Parapet v kuchyni

Nejjednodušší způsob, jak předělat parapet v jídelním stole. Stačí to vyměnit za pracovní desku, přidat několik podpěr a vybrat vhodné židle. Je důležité, aby nejméně 25 cm od okraje stolu ke zdi, jinak bude nepohodlné sedět. Pokud je parapet nízký, můžete pracovní desku upevnit v libovolné výšce pomocí podpěr nebo konzol.

na obsah ↑

Multifunkční deska

Součástí pracovní plochy na hlavní desce může být také jídelní stůl. Je lepší zvolit místo, které se nenachází v oblasti „pracovního trojúhelníku“ u dřezu, což je obtížné. Ideální pro tento účel jsou desky ohnuté pod úhlem: volná část může dobře hrát roli jídelny.

Multifunkční pracovní deska pro malou kuchyň

na obsah ↑

Rozkládací stůl

Obvykle je takový nábytek namísto jakékoli police v kuchyni. Nejčastěji není délka takového stolu větší než šířka skříně, takže nevyčnívá za fasády nábytku. Je vhodné používat zásuvky, ale je nepravděpodobné, že budou schopny pojmout velkou rodinu. Je lepší je používat v rodinách s 2-3 lidmi nebo jako další jídelní prostory. Výsuvný design, který se pohybuje podél vodítek, slouží jako možnost posuvného stolu. Po dokončení jídla jej můžete vrátit zpět na původní místo.

Rozkládací stůl

na obsah ↑

Tabulka s úložným prostorem

V obchodech jsou stoly, které mohou sloužit jako místo k jídlu, a kontejner pro uložení různých kuchyňských potřeb. Uvnitř jsou skryté zásuvky, police, na kterých lze uchovávat ubrousky, nádobí, nádobí, třepačky soli a dokonce i jídlo.

Stůl s úložným prostorem pro malou kuchyň

na obsah ↑

Rozkládací stůl

Skládací a posuvný nábytek může změnit tvar a velikost. Ve smontované podobě je mnohem menší než v rozloženém stavu. Existují produkty, ve kterých můžete také změnit tvar pracovní desky a výšku samotné struktury. Funkčnost těchto stolů je vysoká, perfektně se hodí do malých kuchyní. Nevýhodou je pouze vyšší cena takového nábytku ve srovnání s běžnými.

Rozkládací stůl pro malou kuchyň

na obsah ↑

Rohový stůl

Malé rohy stolů budou vynikajícím řešením v kuchyni, kde není dostatek volného místa, ale prázdné rohy. Šetří místo v místnosti a umožní sedět 2-4 členům rodiny. Obchody mají kompaktní a masivní výrobky, ale druhá možnost není vhodná pro malé místnosti. Trojúhelníkový stůl vypadá v kuchyni originální, který se perfektně vejde do rohu a umožní volný pohyb v místnosti.

Rohový trojúhelníkový kuchyňský stůl

na obsah ↑

Malý kulatý stůl

Takové zařízení se krásně hodí do interiéru. Jsou kompaktní, pohodlné a umožňují vám sedět celou rodinu i přes malou velikost. Díky absenci rohů je nábytek bezpečný i pro kojence. Pokud si chcete koupit elegantní stůl, měli byste věnovat pozornost modelům s tenkými nohama. Kombinované bistro stoly z kovu a skla vypadají stylově. Pokud je pracovní deska vysoká, barová stolička ji úspěšně doplní.

Kompaktní jídelní stůl

na obsah ↑

Výběr tabulky

Před nákupem musíte určit počet členů rodiny, kteří se budou pravidelně shromažďovat v kuchyni. To pomůže vyjasnit velikost stolu a koupit opravdu vhodný kus nábytku.

Podle materiálu

Kuchyňské stoly jsou vyráběny z různých surovin. Nejčastěji v prodeji jsou tyto produkty:

  1. Sklo. Nábytek s průhlednou nebo matnou deskou vypadá vzdušně, nepřekáží prostor. Je ideální pro malé místnosti, vizuálně rozšiřuje jejich hranice. Sklo se snadno používá, snadno se čistí, je odolné, krásné. Existují výrobky bez obrázku, stejně jako s různými tisky, rytina.
  2. Dřevěné. Takový nábytek vypadá elegantně, luxusně, i když poněkud masivně. Stojí za to vybrat si vyřezávané výrobky, které jsou elegantnější.Prioritou jsou lehké tóny dřeva a nedostatek nadměrné výzdoby. Nevýhodou dřevěných stolů je vysoká cena.
  3. Z laminovaných materiálů. Tyto tabulky napodobují dřevo, kámen a další materiály. Jsou cenově dostupné, lehké a dobře se hodí do malých pokojů. Je důležité zvolit pouze kvalitní nábytek, který nevypouští toxické látky do ovzduší.

na obsah ↑

Podle barvy

Hlavní barva nábytku musí být nutně v souladu s celkovým designem interiéru místnosti. Je-li kontrast ostrý, bude stůl působit ošklivě na pozadí, jako místo, které dráždí oči. U malé kuchyně je lepší podívat se na světlý produkt, který vizuálně rozšíří místnost.

Tmavý nábytek by měl být vyřazen, kromě toho, že pokud je skleněná pracovní deska, ztmavne se pouze noha. Výrobky nasycené barvy vypadají pevněji, působivě, ale mohou působit utlumeně, vypadají nepřiměřeně. Světlé desky také nejsou příliš úspěšné pro malou kuchyň, která brzy začne obtěžovat obyvatele.

Při výběru stolu do kuchyně je důležité vzít v úvahu, že by měl být vhodný pro každého člena rodiny. Pokud věnujete větší pozornost studiu problému, můžete získat kompaktní, stylovou a pohodlnou věc k použití za rozumnou cenu.

Přidejte komentář

Barvy

Lepidlo

Nástroje